Hírek

Harmadik mérkőzés is lesz GGG és Canelo között

A hétvégén csapott össze Gennady Golovkin és Saul Canelo Alvarez. A mérkőzésből pontozásos győzelemmel került ki a mexikói fél (114-114, 115-113, 115-113).

Igazalmas mérkőzésnek lehettek szemtanúi a rajongók a hétvégén. Bár Canelo többször hibázott, és sérülésekkel is küzdött, mégis megállta a helyét. GGG a meccs nagy részében kívülről támadt, míg Canelo részéről az agresszivitás volt feltűnő. Az első hat menet izgalmakkal teli volt, Canelo az első, a harmadik, és hatodik menetet nyerte meg, míg GGG a második, negyedik és ötödik etapban került fölénybe. A mérkőzés második felére a felek egyértelműen elfáradtak, de a nyolctól tizedik menetig egyértelműen GGG volt a domináns. Az utolsó menetre már le is eresztett, valószínűleg azt hitte, hogy már eleget tett a győzelemért. Természetesen azzal, hogy Canelo nyert, terítékre kerül egy harmadik összecsapás is, ami várhatóan jövő májusban lesz. A WBC valószínűleg elrendel Canelonak egy kötelező címvédést is Jermall Charlo ellen.