Amatőr

A bakui ökölvívó világbajnokság érmesei

A bakui ökölvívó világbajnokság érmesei
Ukrajna volt a legsikeresebb nemzete a szombaton zárult bakui ökölvívó-világbajnokságnak, melyen öt versenyzőjük került fináléba, s közülük négy aranyérmet szerzett.
A nap egyik legkeményebb, leglátványosabb meccsét éppen az a Jevgen Hitrov produkálta a japán Murata Riota ellen, aki a nyolcaddöntőben Harcsa Zoltánt győzte le, s fináléba kerülésével "vitte magával" a magyart a londoni olimpiára.
Az ukránok mellett a kubaiak voltak az egyetlenek, akik egynél több végső sikerrel mehetnek haza, ők két kategóriában diadalmaskodtak, az oroszoknak viszont csak egy jutott, miután már a döntőkbe is csupán egyedül az 52 kilós Misa Alojan jutott be. A hazaiak szintén egy elsőséggel zártak.
A legnagyobb szenzáció a 64 kg-ban született, melyet a negyeddöntőben Káté Gyulát erős pontozói és mérkőzésvezetői segítséggel legyőző brazil Everton dos Santos nyert meg a nap leggyengébb, szabálytalanságokkal teli, a bokszra csak ritkán emlékeztető döntőjében.
A magyar válogatottnak nem volt érmese ezen a vb-n, ám Harcsa, Káté és Varga Miklós révén (64 kg) három olimpiai kvótát szerzett.
Eredmények:
49 kg, világbajnok:
-------------------
Cou Si-ming (Zou Shiming, Kína)
2. Szin Dzsong (Koreai Köztársaság)
3. David Ajrapetyjan (Oroszország) és
Serdama Purevdorj (Mongólia)
a döntőben:
Cou-Szin 20-11

52 kg, világbajnok:
-------------------
Misa Alojan (Oroszország)
2. Andrew Selby (Wales)
3. Raushee Warren (Egyesült Államok) és
Jasurbek Latipov (Üzbegisztán)
a döntőben:
Alojan-Selby 13-12

56 kg, világbajnok:
-------------------
Lazaro Alvarez (Kuba)
2. Luke Campbell (Anglia)
3. John Nevin (Írország) és
Anvar Junuszov (Tadzsikisztán)
a döntőben:
Alvarez-Campbell 14-10

60 kg, világbajnok:
-------------------
Vaszil Lomacsenko (Ukrajna)
2. Yasnier Toledo (Kuba)
3. Domenico Valentino (Olaszország) és
Gani Zsajlauov (Kazahsztán)
a döntőben:
Lomacsenko-Toledo 17-12

64 kg, világbajnok:
-------------------
Everton dos Santos (Brazília)
2. Denisz Berincsik (Ukrajna)
3. Thomas Stalker (Anglia) és
Vincenzo Mangiacapre (Olaszország)
a döntőben:
dos Santos-Berincsik 26-23

69 kg, világbajnok:
-------------------
Tarasz Szelesztyuk (Ukrajna)
2. Szerik Szapijev (Kazahsztán)
3. Egidijus Kavaliauskas (Litvánia) és
Krishan Vikas (India)
a döntőben:
Szelesztyuk-Szapijev 16-10

75 kg, világbajnok:
-------------------
Jevgen Hitrov (Ukrajna)
2. Murata Riota (Japán)
3. Esquiva Falcao (Brazília) és
Bogdan Juratoni (Románia)
a döntőben:
Hitrov-Murata 24-22

81 kg, világbajnok:
-------------------
Julio la Cruz (Kuba)
2. Adilbek Nijazimbetov (Kazahsztán)
3. Jegor Mehoncev (Oroszország) és
Elod Rszulov (Üzbegisztán)
a döntőben:
la Cruz-Nijazimbetov 17-13

91 kg, világbajnok:
-------------------
Olekszandr Uszik (Ukrajna)
2. Tejmur Mammedov (Azerbajdzsán)
3. Sziarhej Karnijev (Fehéroroszország) és
Vang Hszüan-hszüan (Wang Xuanxuan, Kína)
a döntőben:
Uszik-Mammedov 25-15

+91 kg, világbajnok:
--------------------
Magomedrasul Medzsidov (Azerbajdzsán)
2. Anthony Joshua (Anglia)
3. Erik Pfeifer (Németország) és
Ivan Dicsko (Fehéroroszország)
a döntőben:
Medzsidov-Joshua 22-21

Fight.hu

Partnereink

Partnereink