Hazai

Cservenka legyőzte Harcsát, két magyar aranyérem

Cservenka legyőzte Harcsát, két magyar aranyérem

Két magyar aranyéremmel zárult a 63. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, melyen Bernáth Attila mellett meglepetésre nem Harcsa Zoltán, hanem az őt legyőző Cservenka Róbert diadalmaskodott.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a döntőkre kis híján megtelt az Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, s a nézők élvezetes csatákat láthattak.

A női aranymeccseken hazai versenyzőért nem lehetett szurkolni, ám a férfiak fináléinak sorában a második meccs a debreceni Bernáth Attiláé (52 kg) volt, aki karrierje első felnőtt nemzetközi versenyén remekül bokszolt. A tavalyi ifjúsági Európa-bajnok pénteken iráni riválist győzött le, szombaton pedig a botswanai Otukie Rajabbal kellett megküzdenie, s egészen kiváló, meggyőző boksszal gyűjtötte be az aranyérmet.

Magyar szempontból a nagy mezőny miatt ketté osztott 75 kilósok B csoportjának döntőjére volt érdemes kiemelten figyelni, hiszen ott két hazai öklöző, a Európa-bajnoki és Európa Játékok-bronzérmes, olimpiai ötödik Harcsa Zoltán és Cservenka Róbert csapott össze egymással. A papírforma egyértelműen Harcsa sikerét ígérte, ám a Vasas klasszisa ezúttal kicsit tompán bokszolt, így meglepetésre a bátran küzdő Cservenka megosztott pontozással legyőzte őt.

A nap legeredményesebb küldöttsége az orosz volt, melynek képviselői a férfiaknál és a nőknél is három-három aranyat gyűjtöttek be.

A döntők eredmények:
nők:
51 kg: Szvetlana Szolujanova (orosz)-Chloe Watson (angol) 4-1
57 kg: Karris Artingstall (angol)-Ljudmilla Voroncova (orosz) 5-0
60 kg: Anansztaszija Beljakova (orosz)-Erika Dayana (argentin) 4-1
69 kg: Csen Nien-csin (tajvani)-Jaroszlava Jakusina (orosz) 3-2
75 kg: Okszana Trafimova (orosz)-Georgia O'Connor (angol) 3-2

férfiak:
52 kg (A): Szaken Biboszinov (kazah)-Ihor Szopinszki (ukrán) 3-2
52 kg (B): BERNÁTH ATTILA-Otukie Rajab (botswanai) 5-0 
56 kg: Samuel Kistohurry (francia)-Orazbek Aszikulov (kazah) 5-0
60 kg: Serik Temirzsanov (kazah)-Juntrong Rujakran (thaiföldi) 5-0
64 kg (A): Pavel Fjodorov (orosz)-Olekszandr Melenyuk (ukrán) 5-0
64 kg (B): Matusz Polski (lengyel)-Moszlem Mahszudimalamiri (iráni) 4-1
69 kg: Andrej Zamkovoj (orosz)-Miroslav Kapuler (izraeli) mérkőzés nélkül
75 kg (A): Kulahmet Turszinbaj (kazah)-Bartosz Golebiewski (lengyel) 5-0
75 kg (B): CSERVENKA RÓBERT-HARCSA ZOLTÁN 4-1
81 kg (A): Pavel Sziljagin (orosz)-Umar Dzambekov (osztrák) 4-1
81 kg (B): Artjom Kasparian (holland)-Delijaj Ardit (koszovói) döntő fölény a 2. menetben
91 kg: Szerhij Horszkov (ukrán)-Lewis Williams (angol) 5-0
+91 kg: Marko Milun (horvát)-Andrij Horodecki (ukrán) 4-1

Fight.hu

Partnereink

Partnereink