Hírek

Három profi mérkőzést rendeztek a B1 gálán

Bár péntek este a győri sportcsarnokban nem telt ház előtt léptek szorítóba az amatőr és profi ökölvívók, nagy siker volt a BoxingONE Prémium jótékonysági gála.

Az amatőr csapattalálkozó után, melynek eredményét írásunk végén közöljük, három profi ökölvívó mérkőzést promótált Petrányi Zoltán cége, a Profibox Promotion. Első párban a nagyközépsúlyú Kovács Tamás (4-0-0) lépett kötelek közé, aki a fiatal, főleg thai bokszos tapasztalatokkal rendelkező Kántor Tamás ellen bokszolt. A mérkőzést végig a szlovákiai Kovács irányította, míg ellenfele inkább a túlélésre törekedett, de minden menetben képes volt több olyan akciót indítani, amelyben benne lehetett volna a győzelem reménye. A végeredmény Kovács Tamás győzelem, 40:36 arányban.

A következő párban a HAS fiatal, tehetséges félnehézsúlyú profija, Nagy András (3-0-0) lépett szorítóba. A junior világbajnoki ezüstérmes ökölvívó a beugró Balogh Gábor ellen bokszolt egy 6 menetre tetvezett összecsapás során. A győri Nagy a mérkőzés elején játékosra vette a figurát nyeklő-nyakló ellenfelével szemben, főlénye óriási volt, de amikor már be akarta fejezni a meccset, csak nem jött a KO-s ütés. Ennek ellenére az egykori válogatott „ronggyá” verte riválisát, akit a mérkőzésvezető a 4. menet végén – amikor már legalább egy perce nem ütött vissza -, vett ki a küzdelemből (TKO4).

A gála profi főmérkőzését a fiatal, tehetséges Jónás Zsolt (7-3-0), és a kárpátaljai származású, nyíregyházi Nagy István (9-5-0) vívta. Az összecsapást előzetesen ki-ki meccsnek tartották szakmabeliek, de végül mégis simán eldőlt a csata kimenetele. Az első két menetben Nagy István inkább csak testen ütögette technikás ellenfelét, Jónás főképp fejen próbálkozott. Mindkét menet szoros volt, de a harmadik felvonástól kezdve Nagy „iskolaboxot” mutatott be, így állva hagyta ellenfelét, azaz egyoldalú lett a küzdelem. Jónás az 5. menetben próbálta meg a meccs alakulását megfordítani, de alig egy perc után kifulladt, onnantól Nagy István még nagyobb fölényben volt, és a végéig már-már a kiütés közelébe került. A végeredmény 60:54 arányú Nagy István győzelem, ami a látottak alapján teljességgel megérdemelt. Csupán azon lehet picit vitatkozni, hogy 2. menetet – ami nagyon szoros volt – esetleg mégis Jónás érdemelte volna, de még ha így is van, az 59:55 is meglehetősen fölényes Big-Boxing győzelem lenne.

A BoxigONE amatőr csapatbajnoki rangadóját a DVSC Ökölvívó Kft csapata nyerte 10:4 arányban! Az eredmény alakulása:

57 kg: Kalucza Norbert vs. Hódosi Zsolt: 1:1
60 kg: Paczók László vs. Vető Gábor: 3:1
64 kg: Szabó Ervin vs. Nemes Erik: 3:3
69 kg: Sipos Tamás vs. Zámbó Dániel: 5:3
81 kg: Széll Tamás vs. Péntek Roland: 7:3
81 kg: Deél Szabolcs vs. Martinek Ferenc: 9:3
75 kg: Móna Imre vs. Kelemen Balázs: 10:4