Hírek

Káté nem indul több olimpián

Élete egyik legnehezebb meccsét vívta a londoni olimpián a nyolcaddöntőben ringbe lépő Káté Gyula (64 kg). A többszörös világ-, és Európa-bajnoki érmesünk a verseny 3. kiemeltje, az olasz Vincenzo Mangiacapre ellen bokszolt, és a pontozók döntése alapján 20:14-es vereséget szenvedett, így nem jutott be a legjobb nyolc közé. Az egyetlen, még állva maradt ökölvívónk, Harcsa Zoltán (75 kg) már az éremért küzd majd a brazil Falcao Florentino ellen augusztus 6-án, hétfőn az esti programban.
Élete harmadik olimpiáján az egyiptomi Eslam Ahmed Ali Mohamed legyőzését követően a kis magyar küldöttség legrutinosabb tagja, Káté Gyula (64 kg) már a legjobb nyolc közé jutásért lépett ringbe. A többszörös világ-, és Európa-bajnoki érmesünk ellenfele a Londonban a 3. kiemelt olasz Vincenzo Mangiacapre volt, akivel korábban kétszer találkozott, és kettejük összecsapása 1:1-re állt.

Az első menetben sajnos az olasz vb-bronzérmes volt az aktívabb, és egy balegyenese után rá is számoltak Kátéra, aki így 6:3-ra elveszítette az első három percet. Noha a magyar bokszoló ettől kezdve mindent megpróbált Mangiacapre ellen, fokozatosan javult a teljesítménye, ám hiába talált tisztán egyre többet, sajnos a villámkezű olasz sem fogta vissza magát. A harmadik menetben egyértelmű volt, hogy egyre jobban fáradt az olasz, ám a hátrányban lévő Káté nagy rohamai közben azért be-be talált, így a végén a pontozók szerint mindhárom menetet megnyerve – 3:6, 5:6, 6:8 – összesítésben 20:14-es győzelmet aratott Mangiacapre, aki ezzel bejutott a negyeddöntőbe, míg a 30 éves kispesti bunyós búcsúzott a további küzdelmektől.

„Klubedzőm, Szántó Imre szerint pontosabban és magabiztosabban bokszolt az ellenfelem. Elmondhatatlanul csalódott vagyok, ugyanis szerettem volna dobogóra állni Londonban, hiszen már csak az olimpiai medál hiányzik az éremgyűjteményemből. De most már hiányozni is fog, mert eldöntöttem, soha többé nem indulok olimpián” – árulta el a nagyon elkeseredett többszörös világ-, és Európa-bajnoki érmesünk, akinek a londoni volt a harmadik ötkarikás részvétele.

Kovács László szövetségi kapitány szerint az első két menetben nagyon elhúzott az olasz bokszoló, és a harmadikban hiába hajrázott nagyot a magyar ökölvívó, már nem tudta megfordítani a pontozás arányát.

„Az ankarai meccsükhöz képest, amikor Mangiacapre győzött, most verhetőbbnek tűnt az olasz, ám Gyula rengeteg olyan sorozatot ütött, ami találat nélkül zárult, és ez döntőnek bizonyult. Az első két menetben nagyon elment az ellenfél, sajnos jogosan, míg a harmadik három percben szerintem a fordított pontozás lett volna az igazságos. Ettől függetlenül jogosan nyert Mangiacapre, mert Gyula fantasztikus hajrája egyszerűen nem volt elég a fordításhoz” – értékelte versenyzője teljesítményét Kovács László.

Így már csak a 19 éves ifjúsági olimpiai bronzérmes Harcsa Zoltán (75 kg) van versenyben a háromfős magyar csapatból. A kispesti öklöző bejutott a legjobb 8 közé – ezzel biztos pontszerző –, és legközelebb, már éremért, augusztus 6-án, hétfőn, az esti programban – 21.45-körül – lép szorítóba a brazil Falcao Florentino ellen.

Szöveg: B. Molnár László - MÖSZ sajtófőnök

Fotó: MTI (Illyés Tibor)

Forrás:Boxing.hu