Eredmények

Kovács Attila visszatért a ringbe

A vasárnap esti K-1 gála programjában két profi ökölvívó mérkőzés is helyet kapott. A két év után visszatért egykori IBO nagyváltósúlyú világbajnok Kovács „Vipera” Attila remek összecsapáson bizonyította klasszisát.
Kovács Attilát nem kell bemutatni a magyar közönségnek, hiszen ő az a bunyós, aki nem csak neves ellenfeleket gyűrt le pályafutása során, hanem mindezt látványos, közönségszórakoztató mérkőzéseken tette az egyik kereskedelmi televízió képernyőjén. A látvány, szórakoztatás vasárnap este is megvolt.

Attila ellenfele az orosz állampolgárságú, eddig az estéig veretlen Ramzan Alhanov volt, akiről a meccs előtt bizony nagyon keveset lehetett tudni. Veretlen volt, magas KO-aránnyal. Aztán az első menetben kiderült, hogy a makulátlan rekord nem volt véletlen, ugyanis az orosz nagyon meglepte „Viperát”. Alhanov próbált irányítani, valamint diktálta a tempót, miközben a magyar ökölvívó nyelte a pofonokat, melyek közül néhány több volt, mint egyszerű figyelmeztetés. Attila a 3. percre rázta le magáról a ringrozsdát, s kezdett képességeihez méltóan bokszolni.

Aztán a folytatásra már egy másik „Vipera” érkezett, amely kifejezetten hasonlított ahhoz az ökölvívóhoz, akit egykor megismertünk, és aki Mamadou Thiam, Robert Frazier és Steve Conway ellen volt látható. Attila átvette az irányítást, és több nagy jobbossal megkínálta ellenfelét. Alhanov ekkor már nem volt valami virgonc, de egy kemény jobbossal jelezte, hogy nem adja meg magát. „Vipera” a menet végén azért még „elkapta” az oroszt. A harmadik etapban folytatódott, sőt kiteljesedett a magyar fölény, oly mértékben, hogy alig 50 másodperc után Döry Miklós mérkőzésvezető számolni kezdett az oroszra. Ezt követően győri bunyós támadásban marad, és nagyon megverte Alhanovot, aki egyszer ki is nézett edzőjére, szinte könyörgően... Végül a „kivégzés” elmaradt, ám Kovács fölényéhez nem férhetett kétség.

Alhanov a negyedig menetben megpróbálta kihasználni Attila oxigén-adósságát, ment is előre, de a magyar klasszis elmozogva jól kerülte el ellenfele próbálkozásait, majd a menet második felében új erőre kapott, s a végén még kiosztott egy kisebb „büntetést”. A négy menet után teljesen egyértelmű volt, hogy Kovács Attila (26 győzelem – 4 vereség) vastagon megnyerte a meccset (hivatalosan 40-35 arányban), visszatért!

A másik bokszcsata nem hozott ilyen sok izgalmat. Polster Tamás (13-6-1) és Jozef Kusmirek jól kioltotta egymást, sok kapaszkodást, és kevés bokszot láthatott a publikum. Tegyük hozzá, hogy a thai-bokszos múltú Kusmirek közel egy fejjel magasodott Polster fölé. A szlovák egyenesekkel igyekezett operálni, míg Polster beugrásokból horgokkal. A negyedik menetben Polster megpróbált egy kis show-t vinni a küzdelembe, leengedett kézzel, grimaszolva ment ellenfele után (nem véletlen, hogy „Pszicho” a beceneve), akinek nagy nehezen leesett, hogy könnyen megütheti a magyart. Köszönte a lehetőséget, s leütötte Polstert! Tamás felállt, nem volt komoly baja, de ismétlést már nem vállalt. Pontozással győzött Polster, 38-36 arányban!