Hírek

Volt egy kis csetepaté szerda este a Gildában

Szerda este Óbudán, a Flórián téri üzletházban található Gilda Max edzőteremben rendezett négy profi összecsapást a Profibox Promotion, melyre a profibox.hu is kilátogatott.

Nagyváltósúlyban rendezett összecsapással kezdődött a miniprogram, ahol a két Attila, Németh és Molnár lépett szorítóba. A küzdelem alig tartott fél percig, ugyanis az egyoldalú meccsen ennyi idő is elég volt ahhoz, hogy Molnár Attila (10-11-6) győzzön (TKO1). A második csata is érdekesen alakult, ugyanis Régi Dániel (7-1) elég nagy fölényben bokszolt az egy év után visszatért Ficsor Tamás ellen, de a mérkőzés mégis végigment. Régi mozgásán látszott, hogy végig is akarja bokszolni az összecsapást, mindezt bizonyára azért, szokja az elhúzódó küzdelmeket, és gyakorolja erejének beosztását. A vége 40-36 Régi javára.

A harmadik összecsapáson a középsúly Magyar-bajnoka, Buzási Árpád (6-3-2) bokszolt az „un-orthodox” Balogh Gáborral. A vívó stílusú, ellenfelénél egy fejjel magasabb Buzási remekül kibokszolta ellenfelét, 40-36-os győzelme megérdemelt volt.

A 4. mérkőzésen Petrovics János (14-19) és Domokos Károly lépett kötelek közé. A nagy iramú találkozó első menete ki-ki összecsapást sejtetett, hiszen a belharcos Domokos is nagyon jól dolgozott közelről, de a második felvonásban mér nem volt pardon, a 2. perc végén Petrovics jobbcsapott-balhorog összetétellel le is küldte ellenfelét. A folytatásban még mindig jó maradt a küzdelem, de az egykori olimpikon remek kézsebességének, és kiváló ütemérzékének köszönhetően egyértelműen uralta a meccset. A vége jól megérdemelt Petrovics győzelem, méghozzá 40-35 arányban.

A rendezvény végén Petrányi Zoltán elmondta, hogy – a kölcsönös előnyök reményében - Csillag Ferenc megszünteti önálló promóciós vállalkozását (Union Promotion), és versenyzői átigazolnak a Profibox Promotion csapathoz. Csillag Ferenc bokszolói között ott van a középsúlyú Magyar-bajnok Buzási Árpád, és a rendkívül tehetségesnek mondott Kiss Dia is...