Hölgyek

Laila Ali kiütötte Christy Martint!

Mindössze négy menetre volt szükség Laila Ali (15-0-0, 12 KO) számára, hogy végezzen ellenfelével a nála jóval tapsztaltabb Christy Martinnal (42-2-2, 30 KO).
Az év női szupermérkőzésnek titulált összecsapás teltház előtt zajlott le, a szervezők az összes jegyet elővételben értékesítték. A közönség nagyon jó hangulatot termetett és szerencsére a két hölgy is kitett magáért.

Az első menttől kezdve Laila támadásba lendült és folyamatosan ütötte ellenfelét aki a kettős fedezékből csak szórványosan válaszolt. Az első menet végén Laila jobbhorogja többször is tisztán talált, de a menet vége megmentette Martint.

A második menetben a forgatókönyv hasonló volt: Laila ütött, Martin védekezett és néha visszatámadott. Ali megérezte, hogy idő előtt befejezheti a mérkőzést és a harmadik menettől kezdve még agresszívebben támadott. A menet vége felé kötelekhez szórította ellenfelét, aki több bekapott tiszta találat után padlóra került. Már akkor vége lehetett volna az összecsapásnak, de Ali egyik szórítósegédje, meglepetésre bemászott a ringbe tanácsokat osztogatni. A biró először kizavarta a szórísegédet a ringből, majd elkezdett számolni. Hosszú másodpercek teltek el ezzel, így Christy Martin ki tudta pihenni magát és szabálytalankodva ugyan, de kihúzta a menet végéig.

A negyedik menetben Laila ismét padlóra küldte Martint aki ezúttal már nem tudott felállni. Az hivatalos végeredmény: Ali KO a negyedik menetben.

A mérkőzés után maga Muhammed Ali is a ringben ünnepelt lányával, aki apja nyomdokaiba lépve óriási népszerűségre tett szert.

Az előmérkőzésen a "farkasok csatáját" az NABA betöltetlen női nagyközépsúlyú bajnoki címéért kiírt talákozón Anne Wolfe (15-1-0; 11KO), 97:93, 99:91, 97:93 arányú egyhangú pontozással nyert Valerie "The Wolfe" Mahfood (14-7-0; 7KO) ellen.