Hölgyek

Ragosina már WBA világbajnok is

Szombat este a Sport Events Steinforth gáláján, amikor Bedák Zsolt profi pályafutása negyedik győzelmét szerezte, az egyik főmérkőzésen ringbe lépett a németországi női ökölvívás egyik üdvöskéje, az orosz származású Natasa Ragosina is.
A hölgy a WBA női szekciójának nagyközépsúlyú világbajnoki övéért lépett ringbe a mindaddig veretlen Dominikai Köztársaságbeli Yahaira Hernandez ellen, de kockára tette saját WIBF és GBU címeit is.

A két veretlen ökölvívó mérkőzésének első menete igencsak tapogatózóra sikeredett, mert mindkét szereplő fő erőssége a kontrabox, így egy elég visszafogott menetet láthatott a nagyérdemű, melynek során végülis az orosz hölgy szánta rá magát többször a támadásra. A második menet is hasonlóan indult, de Ragosina már nagyobb elánnal rohamozott, mígnem Hernandez egy váratlan támadással meglepte, és kétszer jól el is találta, de Ragosina ellentámadásával már nem számolt, és ez hibának bizonyult. A harmadik menetben Hernandez az eddigi taktikáját folytatta, de egyre kisebb hatékonysággal, ellenfele bemérte az ütőtávot, mind többször találta el, míg az ő ellentámadásai leginkább Ragosina árnyékára jelentettek veszélyt.

A negyedik menetre a sarkából Hernandez-t úgy küldték ki, hogy támadjon, és úgy próbálja meg a maga javára fordítani a mérkőzést, de ezzel csak azt érték el, hogy Ragosina nyugodtan tudta alkalmazni legfőbb fegyverét, az elmozgásos kontrabokszot. Az ötödik menetre Hernandez a bekapott ütések hatására egyre jobban lelassult, és felpörgött ellenfele könnyedén kergette körbe a ringben, jószerével akkor találta el, amikor akarta. Ez a kép maradt a hatodik menetre is, Hernandez szórványos rohamai rendre azt a helyet találták el, ahol ellenfele fél másodperccel azelőtt tartózkodott, míg ő számolatlanul nyelte a pofonokat, és egy jobbcsapott után a menet utolsó másodperceiben le is térdelt. A hetedik menetre Ragosina befejezni jött, és bő egy perc alatt kétszer is padlóztatta ellenfelét, a második után Daniel Van De Wiele mérkőzésvezető beszüntette a mérkőzést.

Ezzel Natasa Ragosina megszerezte profi pályafutása 13. győzelmét (10KO), WIBF és GBU övei mellé begyűjtötte a WBA trófeáját is, míg Yahaira Hernandez elkönyvelte pályafutása első vereségét (8-1, 3KO). "Laila Ali-t akarom" - nyilatkozta Ragosina a mérkőzés után. A súlycsoport két legnagyobb tengerentúli sztárja Ann Wolfe és a női súlycsoportoktól független ranglistavezető Laila Ali - a súlycsoport WBC és WIBA bajnoka -, kérdéses, hogy "bevállalják-e" a súlycsoport legjobb európai bokszolóját.