Vezető hír

Furcsa kiütés, de kiütés volt

A vasárnap hajnali Las Vegas-i gála főmérkőzésén az amerikaiak veretlen szupersztárja, Floyd Mayweather Jr. detronizálta a WBC váltósúlyú világbajnokát, Victor Ortiz-t.
A mérkőzés a várt koreográfia szerint zajlott, de nem úgy fejeződött be, amin még hosszú ideig polemizálnak majd a sportág rajongói.

Jól kezdte az összecsapást Ortiz, hiszen partiban volt nagynevű ellenfelével az első két menetben. Aztán Mayweather megrázta magát, és a harmadik menetben szó szerint leiskolázta a fiatal világbajnokot. Ortiz mindent megpróbált, és a negyedik menetben néhány jó ütést elhelyezett a szupersztáron, aki a köteleknél volt kénytelen védekezni, miközben kapott még 1-2 találatot. Mayweathernek sikerült visszaszereznie a kontrollt, így nem került igazán meleg helyzetbe, de Ortiz bepörgött, és szándékosan lefejelte ellenfelét.

Jor Cortez mérkőzésvezető pontot vont le a magáról megfeledkezett mexikói származású, de már Amerikában született versenyzőtől, aki sűrű bocsánatkérések közepette nem vette észte, hogy a bíró továbbengedte a meccset. Mayweather eltolta magától Ortizt, aki leengedett kezekkel figyelte, hogy a világklasszis egy kemény bal-jobb kombinációval leütötte. Cortez, aki az esetkor még a főellenőrrel diskurált, kiszámolta a világbajnokot.