Profi

Groves és Burns nyert Londonban

Frank Warren remek gálát rendezett szombat este Londonban, Burns-Katsidis és Groves-Smith főmérkőzésekkel.
Némileg meglepetésre, ráadásul igen nagy különbséggel diadalmaskodott Ricky Burns (33-2), aki a WBO interim könnyűsúlyú vb-övéért meccselt az esélyesebbnek tartott ausztrál Michael Katsidis (28-5) ellen. A küzdelem a várt forgatókönyv szerint zajlott, Katsidis végig zakatolt, ment előre, sokat, de pontatlanul ütött, míg skót ellenfele „észnél volt”, jól védekezett, és még jobban ütött közbe. Burns nem csak elmozgott, vagy lefogta riválisát, de az ütései sokkal hatékonyabbak voltak, ráadásul a találatai kellően hangsúlyosaknak is bizonyultak. Burns 117-111, 117-112 és 117-111 arányban nyert.

A másik főmérkőzésen a brit- és nemzetközösségi nagyközépsúlyú bajnok George Groves (14 győzelem – 0 vereség) alig 4 perc küzdelem után végzett kihívójával, Paul Smith-szel (31 győzelem – 3 vereség).

Pedig az első menet utolsó pillanataiban még Smith csípte meg ellenfelét, ám Groves a szünetben kiheverte a pofont, majd a második kör első percének a végén, egy kemény jobbhoroggal visszavágott. Smith padlózott, de rogyadozó lábakkal felállt. Igazság szerint már ekkor lett volna elég ok a meccs beszüntetésére, ám a ringbíró továbbengedte a találkozót, amit Groves azonnal rövidre zárt (TKO).