Profi

Héj, ez mi volt?

Manchester, MAN Aréna, nehézsúlyú világbajnoki címmérkőzés, szombat este.
Szombat este Manchesterben rendezték a David Haye - Audley Harrison nehézsúlyú világbajnoki címmérkőzést, amely bizonyára nem aranybetűkkel fog bevonulni a profibox történelemkönyvébe.

Kezdjük azzal, hogy a kihívó, Audley Harrison (27-5), az olimpiai bajnoki győzelme ellenére sem számított valami veretes kihívónak, ezért eleve nem bírt túl nagy értékkel ez az összecsapás. Haye bevallottan csak azért vállalta a honfitárs elleni meccset, mert tanácsadói azt mondták neki, hogy a Klitschko testvérek mellett vele tud a legtöbbek kasszírozni. Haye védelmében; ő tényleg nem akarta a meccset, mert saját bevallása szerint nem hitt abban, hogy a brit közönség vevő lesz az Audley elleni harcra.

Aztán a hosszú hetek „szájkaratéja” csak megmozgatta a községet, és végül csordultig telt a MEN Aréna összes lelátója.

Maga a mérkőzés óriási csalódás volt. Haye és Harrison is visszafogottan kezdett, ami alatt azt kell érteni, hogy a címvédő pár próbálkozásán túl a kihívó egy (!) értékelhető ütést tudott felmutatni. A harmadik menetben meg gyorsan befejeződött a nehézsúlyú világbajnoki összecsapás.

Haye gondolt egyet, és az első perc végén nekiugrott ellenfelének, aki képtelen volt lereagálni az ütéseket, melyekből több be is talált. Audley gyorsan padlóra került. Az olimpiai bajnok, nem nagy meggyőződéssel, a számolás végéig felállt, de ekkor Haye befejezte, amit elkezdett. Harrisont a mérkőzésvezető védte meg a további veréstől.

Haye így második alkalommal is sikerrel tette kockára világbajnoki címét, de reméljük, hogy legközelebb már egy nagyobb név, például valamelyik ukrán kerül az útjába.