Vezető hír

Sánta Krisztián profinak állt - videóval

Újabb eredményes amatőr bokszolónk állt át a hivatásosak táborába. Sánta Krisztián szombaton Lébényben lépett ringbe először fejvédő nélkül.
A több mint 900 éves Benedek-rendi templomáról ismert Győr-Moson-Sopron megyei nagyközségben, Lébényben rendezett hivatásos ökölvívó mérkőzéseket a Profibox Promotion. Rövid beszámoló a szombati meccsekről.

A szabadtéri esemény nagyközépsúlyú párharccal kezdődött, melynek során a „sok nagy csatát túlélt” Balogh Gábor, alias „Rokkó” küzdött az eléggé tapasztalatlan Hajdú Richárddal. A két bunyós egyszer már találkozott a ringben, akkor Hajdú pontozással diadalmaskodott, de ellenfele nehezményezte a pontozói döntést. A visszavágó elég sima volt, Hajdú hosszú kezeivel kiszurkálta Baloghot, csupán a második menet volt szorosabb. Hajdú egyhangú pontozással (39-37, 39-37 és 40-36) nyert, ám „Rokkó” ismét csak reklamált…
Nagyváltósúlyban viszont kifejezetten színvonalas, és érdekes párharcot láthatott a publikum Szekeres Norbert (9-6-3) és Varga János (11-8-1) hat menetes összecsapása során. Varga technikás bokszot bemutatva uralta a mérkőzést, ám Szekeres agresszívebb volt, és hangsúlyos ütéseivel egalizálta a látottakat. A hat menet után valószínűleg senki nem tudta határozottan kijelenteni, hogy ki volt a jobb, s a pontozóbírók sem tudtak dönteni. Két ítésznél 57-57 volt a verdikt, azaz (többségi) döntetlen lett a meccs, hiába hozta ki a harmadik pontozó 58-56 arányban Vargát.
Tóti Gábor vs Sánta Krisztián
Lébényben Sánta Krisztián miatt látogatott ki a sportpályára közel 700 ember, hiszen a helyi illetőségű egykori amatőr bunyós szombaton debütált fejvédő nélkül. Sánta ellenfele Tóti Gábor volt, aki az első menet első percében több találattal beköszönt a helyi kedvencnek. Sánta a menet felétől kezdett jól bokszolni, s a kör végén már egyértelmű fölényben volt. A második menetben Sánta gyorsan rövidre zárta a meccset (TKO).